Jak správně zabalit notebook před odesláním do servisu


Doporučujeme použít originální obal notebooku (původní obal i původní vystýlka).

Pokud již originální obal nemáte, použijte krabici z co nejpevnějšího kartonu (vhodné jsou např. krabice od křehkých elektrospotřebičů, naopak nevhodné jsou krabice z jednovrstvé lepenky jako např. krabice na boty).


Samotný notebook je ideální opatřit ochranným obalem (tenký mirelon, bublinková folie apod). Notebook vždy zabalte tak, aby prostor mezi kartonem a notebookem byl z každé strany (seshora, zespodu i ze stran) co nejvíce vyplněn vystýlkou (nejlépe alespoň 5 cm z každé strany). Vystýlkou se rozumí např. polystyren, bublinková folie, atd. 

Když zasíláte včetně notebooku i příslušenství (např. napájecí adaptér), je ideální jej přibalit na boční stranu notebooku, nikoli položit přímo na notebook. Při umístění příslušenství na notebook může být vyvinut tlak na LCD panel a tímto tlakem prasknout LCD displej. 

Ujistěte se, že se notebook, případně jiné přiložené příslušenství při manipulaci s krabicí nepohybuje. 

Pokud NB uložíte do krabice volně, tedy bez jakékoliv vystýlky nebo s nedostatečnou vystýlkou, může dojít k pohybu notebooku v krabici, promáčknutí krabice a poškození notebooku. 

Celý balík na závěr pečlivě přelepte lepící páskou a napište na balík slovo křehké a ujistěte se, že celý balík vyhovuje výše uvedeným podmínkám. 

Pro závěrečnou kontrolu (otestování zapojení klávesnice, funkčnost wifi, touchpadu, apod.) je doporučeno k notebooku přiložit heslo pro vstup do systému, nebo ho zrušit v nastavení počítače. Technik po dokončení opravy notebook testuje a pro kompletní otestování se musí přihlásit do systému. 

Notebook můžete také poslat bez pevného disku - v tom případě, pak nebude provedena závěrečná kontrola. Na výsledek samotné opravy to však nebude mít vliv. 

Upozorňujeme, že pokud bude zařízení zasláno v nevhodném nebo nedostatečném obalu, může být po opravě vráceno zpět v jiném přepravním balení a Vámi zaslaný obal bude skartován.


Správné zabalení notebooku a jeho příslušenství je velice důležité. V případě, že zařízení nebude řádně zabaleno a zabezpečeno proti poškození, veškerá rizika ponese odesílatel.


CHCI OBJEDNAT SERVIS

CHCI OBJEDNAT ČIŠTĚNÍ NOTEBOOKU

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení