Jak správně zabalit notebook před odesláním do servisu


Doporučujeme použít originální obal notebooku (původní obal i původní vystýlka).

Pokud již originální obal nemáte, použijte krabici z co nejpevnějšího kartonu (vhodné jsou např. krabice od křehkých elektrospotřebičů, naopak nevhodné jsou krabice z jednovrstvé lepenky jako např. krabice na boty).


Samotný notebook je ideální opatřit ochranným obalem (tenký mirelon, bublinková folie apod). Notebook vždy zabalte tak, aby prostor mezi kartonem a notebookem byl z každé strany (seshora, zespodu i ze stran) co nejvíce vyplněn vystýlkou (nejlépe alespoň 5 cm z každé strany). Vystýlkou se rozumí např. polystyren, bublinková folie, atd. 

Když zasíláte včetně notebooku i příslušenství (např. napájecí adaptér), je ideální jej přibalit na boční stranu notebooku, nikoli položit přímo na notebook. Při umístění příslušenství na notebook může být vyvinut tlak na LCD panel a tímto tlakem prasknout LCD displej. 

Ujistěte se, že se notebook, případně jiné přiložené příslušenství při manipulaci s krabicí nepohybuje. 

Pokud NB uložíte do krabice volně, tedy bez jakékoliv vystýlky nebo s nedostatečnou vystýlkou, může dojít k pohybu notebooku v krabici, promáčknutí krabice a poškození notebooku. 

Celý balík na závěr pečlivě přelepte lepící páskou a napište na balík slovo křehké a ujistěte se, že celý balík vyhovuje výše uvedeným podmínkám. 

Pro závěrečnou kontrolu (otestování zapojení klávesnice, funkčnost wifi, touchpadu, apod.) je doporučeno k notebooku přiložit heslo pro vstup do systému, nebo ho zrušit v nastavení počítače. Technik po dokončení opravy notebook testuje a pro kompletní otestování se musí přihlásit do systému. 

Notebook můžete také poslat bez pevného disku - v tom případě, pak nebude provedena závěrečná kontrola. Na výsledek samotné opravy to však nebude mít vliv. 

Upozorňujeme, že pokud bude zařízení zasláno v nevhodném nebo nedostatečném obalu, může být po opravě vráceno zpět v jiném přepravním balení a Vámi zaslaný obal bude skartován.


Správné zabalení notebooku a jeho příslušenství je velice důležité. V případě, že zařízení nebude řádně zabaleno a zabezpečeno proti poškození, veškerá rizika ponese odesílatel.


CHCI OBJEDNAT SERVIS

CHCI OBJEDNAT ČIŠTĚNÍ NOTEBOOKU